10 yıllık düğün fotoğrafçılığı tecrübelerimi geçtiğimiz yıllar içerisinde aralarında İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi‘nin de bulunduğu çeşitli kurumlarda, düğün fotoğrafçılığı alanında kariyer yapmak isteyen katılımcılara aktardım. Beraber çalışmaktan en çok keyif aldığım asistanlarımı da bu seminerler sayesinde tanıma fırsatım oldu.

Sektörde işini hakkıyla yapmaya çalışan tüm fotoğrafçıların zaman zaman çeşitli seminerler vermesi bence bir tür görev. Çünkü ülkemizde hala ne yazık ki çok basit bir iş olarak görünen düğün fotoğrafçılığı (oysa ki fotoğrafçılığın en zor ve tecrübe gerektiren alanlarından biri) henüz teknik alt yapısı, uygun ekipmanı, tecrübe bir yana yapmaya çalıştığı meslekle ilgili yeteri kadar fikri bile olmayan kişilerin ortaya koyduğu işlerle lekeleniyor. Bu da düğün fotoğrafçılığının içini iyice boşaltıyor. Mağdur olmuş çiftler ise bu durumdan en çok zarar görenler.

Sektördeki tecrübeli fotoğrafçıların verdiği seminerlere katılmak, yanlarında bir süre asistan olarak görev almak, sürekli izlemek / okumak / çalışmak, yeni trendleri takip etmek, bence bu işe başlamadan önce yapılacakların olmazsa olmazı.

Tüm bunların bilinciyle ben de zaman ayırabildiğimce seminerler vermeye devam ediyorum. Gelecekteki programım da Türkiye’nin en büyük fotoğraf & sinema derneği olan İFSAK bünyesinde olacak. (İleriki günlerde Nikon Türkiye ile de Türkiye’nin farklı şehirleri için planlarımız var, ama bununla ilgili daha sonra bilgi vereceğim)

İFSAK bünyesindeki eğitimle ilgili detaylara ulaşmanız için linki aşağıda paylaşıyorum. Oradan detaylara ulaşabilirsiniz. Tarihler ise: 27 Kasım – 5 Aralık – 11 Aralık. Teorik derslere ek olarak tarihine daha sonra karar vereceğimiz bir uygulama dersi de olacak.

İFSAK Düğün Fotoğrafı Semineri Detaylar