Başlığı böyle yazdık, neden, çünkü kış ayları kapıda 🙂 Ve kışın evlenecek çiftlerin en büyük endişelerinden biri de “düğün fotoğraflarımı nerede çektireceğim?”

Çiftler için -özellikle de mevsim çok yağışlı ve soğuksa- mekan seçimi gerçekten de büyük eziyet oluyor. Bu konuda biz fotoğrafçılar elbette yönlendirmeler yapıyoruz ama çoğu zaman mekanlardaki aşırı yoğunluk ve klasik pozlar çiftlerin hayallerindeki düğün fotoğrafı karelerini bir anda ters yüz ediyor. Ancak her zaman söylüyorum, kalabalık için belki çok bir şey yapamayız, yine de elinizdeki doğru ekipman, tecrübe ve yetenek ile en kötü mekanı bile güzel gösterme, mekandan maksimum seviyede yararlanma gücü fotoğrafçının elinde.

Elbette pek çok meslektaşım gibi ben de her zaman çekimin -düğün günü yapılacaksa- düğünün yapılacağı otelde ya da yakın civarda olmasından yanayım, zaten yeteri kadar stres altına girdiğiniz o gün bir de düğün fotoğrafınızın yapılacağı mekana git-gel vs endişesiyle neden uğraşasınız ki? Ancak tabii şartlar her zaman uygun olmayabiliyor.

Böyle zamanlarda, bir de hava soğuksa, bir de deli gibi yağmur yağıyorsa ve siz sevgili gelin-damat adaylarının, çekim gününü erteleme şansınız yoksa, o zaman İstanbul için bazı mekanlar bizlere bu hizmeti sunuyor. Tabii belli ücretler karşılığında 🙂

Kibrithane bu anlamda ücret olarak en uygun mekanlardan biri, atmosferi birçok mekanın aksine benim hoşuma gidiyor. Özellikle mat, koyu tonları seviyorsanız. Üstelik yağmur bize izin verirse kullanabileceğimiz güzel bir bahçesi de var.

Örnekler yukarıdaki galeride, çiftlerimizden bölümünde de daha fazla fotoğraf bulabilirsiniz. Mekanla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi de ararsanız memnuniyetle konuşuruz, anlatırız. Karar sizin 🙂

Ayrıca çiftimizin Kibrithane’de çekimleri sırasında çektiğimiz düğün kliplerini aşağıdaki linkten girip izleyebilirsiniz.

Firdevs ve Murat’ın Kibrithane’de Düğün Klibi